Dwunaste konsultacje marketingowe

Strzałkado góry

Dwunaste konsultacje marketingowe

Na dwunastych konsultacjach marketingowych spotkaliśmy się z przedsiębiorcami w Parku Interior w Nowej Soli.

Wróć do listy

Czy promocja lokalnego biznesu znacząco różni się od firmy aspirującej do pozycji lidera na rynku europejskim? Kiedy zadbać od podstaw, a kiedy wyjść na zewnątrz i szukać wsparcia partnerów? Wokół tych zagadnień krążyły wnioski z tej edycji spotkań w ramach darmowych konsultacji marketingowych Dobrze Wiedzieć.

Bartek jest bardzo wyspecjalizowanym człowiekiem. Było na luzie, człowiek naprawdę jest w stanie się otworzyć podczas rozmowy z nim.

Jak zabrać się za promocję biznesu, który dla klientów bywa kłopotliwy? Z takim wyzwaniem zmierzyła się Celina, właścicielka gabinetu fizjoterapii, skoncentrowanej wokół fizjoterapii uroginekologicznej. Jej klientki zwracają się do niej z takimi problemami jak nietrzymanie moczu, dysfunkcje mięśni dna miednicy, blizny po cesarskim cięciu. Znaczną część targetu stanowią kobiety po ciąży.

Celina z pewnością jest świetną fizjoterapeutką i ten największy jej atut należy wyeksponować. Namawialiśmy ją, by zadbała o własny wizerunek w mediach społecznościowych – nie tylko na fanpage’u, ale także na profilach prywatnych. Doradziliśmy także, by zadbała o jeszcze lepszą opiekę klienta, kontaktując się z paniami, które odwiedzają jej gabinet, zakładając tajną grupę na Facebooku tylko dla klientek. By zwiększyć widoczność firmy w sieci sugerowaliśmy, by zadbała o wizytówkę firmową Google.

Było warto. Dowiedziałam się dużo o remarketingu, który zawsze mnie interesował.

Znacie Chicken&Kebab w Zielonej Górze? Na pewno, bo ten punkt gastronomiczny świetnie sobie radzi. Jego właścicielka, Julia, to świadoma osoba, która wie jak zadbać o promocję swojego biznesu. Ma dobry kontakt z klientami, poświęca czas na szkolenia, tworzy wartościowy content.

Pokazaliśmy Julii kilka możliwości, które mogą jeszcze bardziej zwiększyć sprzedaż, ale także wypromować wprowadzone do menu niedawno pizze. Odkryliśmy przed nią zalety remarketingu i ogólnie kampanii płatnych, na które Julia się jeszcze nie zdecydowała. Podpowiadaliśmy też jak poprawić content na stronie WWW, by poprawić jej widoczność w wynikach wyszukiwania.

Dużo się dowiedziałam jak poruszać się we współczesnym świecie biznesu. Myślę, że była to kluczowa godzina dla rozwoju mojej firmy.

Kasia przyszła do nas z “ciężkim” biznesem. Bramy, balustrady i zaciski do wylewania betonu to jej codzienność. Duży nacisk kładzie szczególnie na ten ostatni produkt – Ściski Szalunkowe, który czeka właśnie na patent, a do tego świetnie się sprzedaje w Polsce bez żadnej promocji. Kasia chciałaby wypromować go także za granicą.

W rozmowie z Kasią skupiliśmy się mniej na samym marketingu, a bardziej na biznesowej stronie jej działalności. Namawialiśmy do uczestniczenia w spotkaniach biznesowych, nawiązywania kontaktu z deweloperami, a także z branżą budowlaną. Zachęcaliśmy do przeprowadzenia analizy poszczególnych regionów pod kątem zapotrzebowania na dany produkt i poradziliśmy, by dołączyła do Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej, która może wesprzeć rozwój jej firmy oraz pomóc w pozyskaniu środków na działania.

Też chcesz spędzić z nami godzinę i porozmawiać o Twoim biznesie? Kolejne darmowe konsultacje marketingowe Dobrze Wiedzieć odbędą się 26 lutego 2020 r. Tym razem jedziemy do Żar, do Fundacji Przedsiębiorczość.

Co zrobić, by zarezerwować sobie miejsce? Wystarczy dokładnie wypełnić brief i czekać na telefon od Bartka.

Konsultacje

Konsultacje

powrót do listy
do góry

Kontakt

Chcesz rozwijać swoją markę? Zadzwoń lub napisz:

tel. 513 922 243 - Bartek
e-mail: bartek@reprezentuj.com

ul. Wiejska 4,
65-609 Zielona Góra