Dziesiąte konsultacje marketingowe

Strzałkado góry

Dziesiąte konsultacje marketingowe

Naszą okrągłą, dziesiątą edycję spotkań z przedsiębiorcami przenieśliśmy do Wrocławia. W nietypowej przestrzeni “Pod Ciśnieniem” rozmawialiśmy z osobami, które zarażały pasją i entuzjazmem. Poznajcie je lepiej.

Wróć do listy

Nasi bohaterowie z Wrocławia przyszli do nas po inspiracje oraz po wskazanie kierunków, które pomogą im rozwinąć swój biznes albo zapewnić sobie dobry start na samym początku. Radziliśmy im, by działali konsekwentnie, nie bali się wyzwań, ale też – by mieli plan i pomysł na siebie.

Otrzymałyśmy masę wiedzy. Czułyśmy, że kręcimy się w kółko, a na konsultacjach dostałyśmy jasny przekaz, w którą stronę podążać.

Marta i Kamila to fotografki, które swoją pasją chciałyby się zajmować na pełny etat. Szukając sposobów na promocję i testując kolejne kanały, trochę się jednak pogubiły. Chociaż łączy je fotografia, różnią się kierunkiem swojej działalności. Kamila chce robić sesje biznesowe, wizerunkowe dla firm. Marta specjalizuje się w rodzinnych sesjach. Obie działają w mediach społecznościowych i na ich rzecz zaniedbały własne strony internetowe.

Na spotkaniu wyjaśnialiśmy dziewczynom, dlaczego to takie ważne, by miały własne miejsce w sieci, niezależne od społecznościówek. Dzięki stronie WWW będą mogły dzielić się realizacjami, swoją wiedzą i doświadczeniem, będą mogły przyciągać użytkowników, którzy szukają oferowanych przez nie usług. W zakresie social mediów zachęcaliśmy też Martę i Kamilę do dostosowania swoich przekazów do własnych grup docelowych.

Było bardzo przyjemnie i trochę za krótko. O nowych pomysłach moglibyśmy rozmawiać cały dzień.

Millora.pl to więcej niż wyszukiwarka szkoleń i warsztatów we Wrocławiu. To platforma umożliwiająca zaprezentowanie oferty, a także wsparcie w ich organizacji, promocji oraz zebraniu uczestników. Pracuje nad nią Ania i Bartek, którzy świetnie się uzupełniają. Oboje mają głowy pełne pomysłów. On programuje i dopracowuje funkcjonalności platformy, ona aktywnie poszukuje trenerów i prowadzi media społecznościowe. Chociaż projekt ciągle jest w rozbudowie, gromadzi już ponad 200 szkoleń i lada dzień ruszy ta prawdziwa premiera.

Ania i Bartek spotkali się z nami, żeby dowiedzieć się jak wystartować i docierać do grup docelowych tak, by móc zacząć zarabiać na swoim pomyśle. Doradziliśmy im najbardziej sprawdzone sposoby, czyli płatne kampanie reklamowe, w tym remarketing. Podkreślaliśmy zalety newslettera, który w ich branży sprawdzi się doskonale. Podpowiadaliśmy jak pozyskiwać wartościowy content do mediów społecznościowych oraz o czym pamiętać dostosowując witrynę pod pozycjonowanie.

Dostałam to, czego oczekiwałam, czyli potwierdzenie, że idę w dobrym kierunku. Mam nadzieję, że to mnie zmotywuje.

Emilia to właścicielka sklepu z meblami tapicerowanymi i stylizowanymi Decostreet.pl. Ceny producenta połączone z bardzo wysoką jakością wykonania pomogły Emilii zbudować bazę zadowolonych klientów. Dotychczasowe prace nad stroną przyniosły jej dużą ilość fraz z wynikach wyszukiwania, a zmiany algorytmów Google okazały się dla niej łaskawe. Naturalny ruch z wyszukiwarki przyciąga na jej stronę mnóstwo użytkowników każdego dnia i – co ważne – użytkownicy ci szybko zamieniają się w klientów.

Namawialiśmy Emilię, by przestała chować się za sklepem online i pokazała, z kim jej klienci mają do czynienia. Szeroka wiedza branżowa sprawia, że to, co ma do przekazania jest niezwykle interesujące, a dla osób kupujących meble – bardzo ważne. Radziliśmy jej, by nadal dbała o dobrą pozycję strony, m.in. dzięki treściom i blogowi, który pomoże jej również wypracować ekspercki wizerunek.

Zrozumiałam, że do tej pory skupiałam się głównie na własnej opinii. Na konsultacjach dostałam inny punkt widzenia.

Nietypowa osoba i nietypowy projekt. Tak można podsumować Lo Skul, przedsięwzięcie Małgosi, która urzekła nas swoim entuzjazmem. Małgosia jest radcą prawnym i dostrzega dużą potrzebę kształcenia młodych ludzi w prawnych zawiłościach. Gosia mierzy się z kilkoma przeszkodami. Jako radca prawny, nie może budować w sieci swojej osobistej marki. Sama nie do końca ufa mediom społecznościowym, a do tego nie wie jak przekazać ideę swoich szkoleń rodzicom.

Ponieważ planem Gosi jest stworzenie i prowadzenie szkoleń, przekazaliśmy jej kontakt do Ani i Bartka z Millora.pl. Myślimy, że wspólnie są w stanie stworzyć coś wyjątkowego i przeskoczyć wszystkie bariery, z którymi Gosia się zmaga. Zachęcaliśmy ją także do zmiany projektu strony z surowej na bardziej przyjazną i czytelną dla grupy odbiorców, jaką są uczniowie szkół podstawowych i liceów.

Chcesz się upewnić czy idziesz w dobrym kierunku w swoich działaniach marketingowych? Masz pomysł, ale nie wiesz jak go wypromować? Spotkaj się z nami na darmowych konsultacjach Dobrze Wiedzieć już 30 października. Wystarczy wypełnić brief.

Konsultacje

Konsultacje

powrót do listy
do góry

Kontakt

Chcesz rozwijać swoją markę? Zadzwoń lub napisz:

tel. 513 922 243 - Bartek
e-mail: bartek@reprezentuj.com

ul. Wiejska 4,
65-609 Zielona Góra