Jedenaste konsultacje marketingowe

Strzałkado góry

Jedenaste konsultacje marketingowe

Jak sprzedać siebie, swój produkt, swoje wydarzenie. Na te pytania szukaliśmy odpowiedzi podczas jedenastych konsultacji marketingowych Dobrze Wiedzieć.

Wróć do listy

Nasi bohaterowie sprzedają produkty, usługi, ale też idee. Posiadają wiele umiejętności i cenną wiedzę, którą staraliśmy się ukierunkować tak, by przełożyła się na realne korzyści. Zobacz, co im radziliśmy.

Bartek jest bardzo rzeczowy. Doradził mi, by ustalić sobie harmonogram i skupić się na regularnych działaniach.

Kalina Boszkiewicz to bardzo zaangażowana agentka nowego biura nieruchomości w Zielonej Górze – Remax Polska. Aktywnie pozyskuje klientów na różnego rodzaju wydarzeniach i dba o swoją rozpoznawalność. Podczas konsultacji marketingowych podpowiadaliśmy jej jak wykorzystać w pracy własny wizerunek i profil osobisty.

Zachęcaliśmy Kalinę do tego, by swoją markę personalną budowała spójnie i konsekwentnie. Rozpoznawalna twarz i przyjazny wizerunek to jej przewaga na dosyć nasyconym rynku agentów nieruchomości. Jej uśmiech oraz entuzjazm z pewnością jej w tym pomogą, my namawialiśmy ją, by zadbała o regularność w swoich działaniach.

Przyszłam na konsultacje, żeby poszerzyć swoją wiedzę i dowiedzieć się czegoś nowego. Teraz już wiem na czym najlepiej się skupić i jak dalej działać.

Justyna Kosiak zajmuje się florystyką i aranżacją wnętrz. Promuje swój biznes w mediach społecznościowych jako Inka Design i ma sprawnie działającą stronę internetową. Na konsultacjach rozmawialiśmy o tym, jakie jeszcze działania może podjąć, by poszerzyć grono swoich klientów.

Dużo rozmawialiśmy o Justyny grupie docelowej. Są to przede wszystkim kobiety, które oczekują wartościowej treści. Zachęcaliśmy więc Justynę do prowadzenia bloga, który wesprze pozycjonowanie witryny. Namawialiśmy ją też do pokazywania backstage’u, inspiracji i własnych realizacji. Zdjęcia, zdjęcia i jeszcze raz zdjęcia.

Zależy mi na zapewnieniu klientom bardzo wysokiej satysfakcji z dokonanych zakupów, ale jednocześnie chcę się skupić na pozyskiwaniu nowych klientów przez nowe kanały sprzedaży.

Marcin Sawicki kieruje prosperującym, rodzinnym biznesem znanym jako Kordonki Nowosolskie. Wokół swoich mediów społecznościowych zgromadził zaufaną społeczność, nie narzeka też na ilość zamówień w sklepie online. Marcin chce jednak rozwijać swoją działalność i zamiast na klientach indywidualnych skupić się na pozyskiwaniu klientów B2B.

Dla Marcina przygotowaliśmy audyt strony WWW oraz rozmawialiśmy o kampaniach reklamowych. Szybko jednak okazało się, że bardziej niż wsparcia technicznego Marcin potrzebuje osoby, która odciąży go w działaniach i pozwoli skupić się na rozwijaniu biznesu. Zachęcaliśmy, by szukał kogoś do biura na miejscu zamiast agencji, która nie będzie w stanie reagować na bieżące tematy tak szybko jak pracownik, który jest na miejscu i lepiej zna branżę oraz społeczność.

To była bardzo merytoryczna rozmowa, która z pewnością pozwoli mi rozwijać firmę.

Grzegorz Wrzeszcz przyszedł do nas w imieniu swojej żony, właścicielki gabinetu beauty, oferującego profesjonalne zabiegi kosmetyczne i dermatologiczne. Mocne strony salonu Lady Lips to niewątpliwie sterylność i wysoki poziom usług. Grzegorz wraz żoną chcą zwiększyć rozpoznawalność swojej marki i dotrzeć do klientek, które docenią profesjonalizm ich gabinetu.

Doradziliśmy Grzegorzowi, by wykorzystał swoje umiejętności związane z montażem wideo do tworzenia nagrań z Dominiką. Jest ona nie tylko właścicielką gabinetu, ale też pielęgniarką, która może przekazać dużo wartościowej wiedzy swoim potencjalnym klientkom. Zachęcaliśmy naszego gościa do tworzenia wartościowego contentu, większego tłumaczenia sensu i celu zabiegów, co w całości przełoży się na budowanie wizerunku eksperta na lokalnym rynku.

Podoba mi się ta swobodna forma konsultacji. Przyszedłem tutaj, bo szukałem potwierdzenia, że to co robię, jest dobre. Chciałem też ugruntować swoją wiedzę.

Kacper Kubiak jest działaczem w Instytucie Równości. Jego wyzwaniem na najbliższe miesiące jest organizacja Marszu Równości. Podpowiadaliśmy mu jak promować wydarzenie w social mediach oraz jak docierać do odbiorców, zachęcając ich do udziału.

Podczas rozmowy skupiliśmy się na zaletach i wadach wydarzeń na Facebooku. Podpowiadaliśmy Kacprowi, kiedy ruszyć z promocją i jak utrzymywać zainteresowanie wydarzeniem, którego finał odbędzie się dopiero za jakiś czas. Podpowiadaliśmy też jak promować takie wydarzenie w oparciu o nasze doświadczenia.

Chcesz wziąć udział w naszych darmowych konsultacjach marketingowych? Kolejne spotkania odbędą się w Nowym Roku – 22 stycznia 2020 r. Tym razem spotkamy się z przedsiębiorcami w Nowej Soli. Co zrobić, by zarezerwować sobie miejsce? Wystarczy wypełnić nasz brief. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Konsultacje

Konsultacje

powrót do listy
do góry

Kontakt

Chcesz rozwijać swoją markę? Zadzwoń lub napisz:

tel. 513 922 243 - Bartek
e-mail: bartek@reprezentuj.com

ul. Wiejska 4,
65-609 Zielona Góra